fbpx

Architektonický beton

Novou kolekci v nabídce firmy Libet představují velkoformátové prvky z architektonického betonu. Tyto prvky se vyrábějí ručně technikou odlévání.

Betonové krychle, desky a další prvky z kolekce Libet STAMPO mohou být využívány jako lavičky, sedátka, terasové dlaždice, chodníkové dlaždice i jako dekorační prvky. Jejich tvar a poslání závisí na návrhářově invenci. Mohou mít podobu libovolného rovnoběžnostěnu, jehož strany nepřesáhnou délku 2 m. Na objednateli závisí i to, jakým způsobem budou řešeny hrany (zda budou zkosené, zaoblené nebo ostré). V závislosti na způsobu použití mohou být výrobky armované nebo nearmované.

Výrobky z kolekce Libet STAMPO se neprodávají hromadně a technologie jejich výroby se zásadně liší od technologie, kterou se vyrábějí dlažební kostky. Odlévací formy vznikají podle investorova návrhu. Výrobky se odlévají z tekutého architektonického betonu v sériích, jež jsou limitovány počtem objednaných kusů. Všechny prvky vznikají na základě objednávky, která musí obsahovat kótovaný nákres, požadovaný počet kusů a požadovaný termín realizace. Samotné výrobě předchází vytvoření prototypu a předběžná kalkulace nákladů. Základní prvky kolekce lze zakoupit na autorizovaných prodejních místech.

Ručně odlévaná deska z architektonického betonu o rozměrech 120 × 40 × 10 cm může skvěle doplňovat objekt postavený v moderním stylu. Lze ji dobře kombinovat s dalšími výrobky firmy Libet, jako například dlaždicemi Monza a Maxima nebo dlažebními kostkami Quadro. Osvědčuje se i na štěrkovém podkladu nebo na trávníku.

Dalším prvkem kolekce Libet STAMPO je krychle o rozměrech 50 × 50 × 50 cm. Může být využita jako stolek, omezovač vjezdu nebo dekorativní prvek.

Libet - Producent Kostki Brukowej